Nusaybin'deki bir özel timden itiraf ve imdat çağrısı

~ 08.04.2016, Yeni Yaklaşımlar ~

Özcan’ın köşesinde yayınladığı mektupta, devletin sakladığı kayıplar ve Kürdistan’daki savaş suçlarına dair birçok itiraf yer alıyor.

Nusaybin’deki saldırılarda yer alan bir Saray çetesi özel harekat timi, AKP’ye yakın bir gazetede yazan Ali Nihat Özcan’a mektup yazdı.

Özcan’ın köşesinde yayınladığı mektupta, devletin sakladığı kayıplar ve Kürdistan’daki savaş suçlarına dair birçok itiraf yer alıyor.

DİRENİŞÇİLER ‘TESLİM OLUN ÇAĞRISI’ YAPIYOR

Nusaybin’deki direnişe karşı ilerleyemediklerini yazan söz konusu özel tim, direnişçilerin kendilerine ‘teslim olun’ çağrısında bulunduklarını ve mevzilerin çok yakın olduğunu belirtiyor.

İsmi saklanan Nusaybin’deki özel tim, saldırılarda yer alan özel timlerin önümüzdeki süreçte mahkemeler ve AİHM’de yargılanmaktan korktuklarını yazarak, Kürdistan’da işlenen savaş suçlarına ve ihlallere dikkat çekiyor.

Mektupta faşist naralar atan özel tim, kendisi gibi düşünenlere çağrıda bulunarak adeta ‘bir şeyler yapmaları’ için yalvarıyor.

Özel tim , ‘bir şey yapılmazsa yarın geç’ olur diyerek nasıl zorlandıklarına dikkat çekiyor.

SUR’DA 4 TABUR TASFİYE OLDU

Sur’daki çatışmaları hatırlatan özel tim, saldırıların iki taburla başladığını, sonra 18 tabura çıktığını ve 14 taburla sona erdiğini belirterek, 4 taburun tasfiye edildiğini itiraf ediyor.

Yaşadığı psikolojik çöküşü kelimelere döken özel tim, hükümete çağrıda bulunarak ‘kaç vekili cezalandırdınız’ diye soruyor. Devletin yaşadığı kayıplara dikkat çeken özel tim, ‘her gün kimi ocaklara ateş düşüyor. Size de ateş düşebilir’ diye çağrıda bulunuyor.

 

http://www.durus24.net/haber/2091/nusaybin-8

 

Hits: 17590