Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Ümit Kocasakal'dan sürpriz karar
24 Ekim 2015

Kocasakal, Attila İlhan'ın "ben sana mecburum bilemezsin" dizeleriyle açıkladı.

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal CHP'ye katıldı. 

Kocasakal'ın üyelik kabulünü bizzat CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı öğrenildi. Kocasakal'a parti rozetini Kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki günlerde grup toplantısında takması bekleniyor. Kocasakal'ın şimdilik parti yönetiminde herhangi bir görev almayacağı, baro başkanlığını da görev süresinin sonuna kadar sürdürmeyi planladığı öğrenildi.

Kocasakal'In yoğun talep üzerine bu kararı verdiği çevresineyse Attila İlhan'ın "ben sana mecburum bilemezsin" dizeleriyle açıkladığı öğrenildi.

ÜMİT KOCASAKAL KİMDİR

1966'da Almanya'nın Köln şehrinde doğdu. 1986'da Galatasaray Lisesi'ni ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.[1]

Bir dönem avukatlık yapmasının ardından 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında "Karapara Aklama Suçu" konulu adlı bir tez yazarak doktor ve 2005'te de AB Ceza Hukukunun Esasları adlı bir çalışmayla da doçent oldu. Bazı üniversitelerde dersler verdi. Yayımlanmış çok sayıda makale ve yazısı olan Kocasakal, halenGalatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde "Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı" başkanlığı görevini sürdürmekte ve öğretim üyeliği yapmaktadır. Fransızca bilen hukukçu, 7 Kasım 2010 tarihinde İstanbul Barosu başkanlığına seçilmiş olup, 14 Ekim 2012 tarihinde ikinci kez[2], 19 Ekim 2014 tarihinde ise üçüncü kez bu göreve getirilmiştir.

Odatv.com

[Bu yazı 1541 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™