Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
'Bilgisayarınıza Değil, Avukatınıza Danışın'
22 Ağustos 2015

Çanakkale Barosu, halkın hukuki konularda mağduriyet yaşamaması ve haklarına doğru yoldan ulaşabilmesi amacıyla şehrin reklam panolarına ilanlar verdi: "Bilgisayarınıza değil, avukatınıza danışın"

Baro, vatandaşların haklıyken haksız duruma düşmemesi için konu ile ilgili bilgiyi bilgisayarda aramak yerine avukatlara danışmasını istedi. Hukukta tek çözümün avukat olduğuna, bilgisayara değil, avukata danışmak gerektiğine dikkat çeken baro, hukuki meselelerde halkın yanında olduklarını belirtti. Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, konuya ilişkin değerlendirmesinde 1136 sayılı kanuna göre avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sadece avukatların verebildiğini belirterek, kendilerine bağlı bütün avukatların meslekte yetkin olduğunu belirtti. Şarlan, "Vatandaşlarımızın, karşılaşabilecekleri hukuki sorunları bilgisayar ya da yetkin olmayan kişiler üzerinden çözmeye çalışması, haklıyken haksız duruma düşmelerine ve ciddi hak kayıplarına sebep olabilmektedir. Bu sorunların giderilmesinde, Çanakkale'nin tüm avukatları ve Çanakkale Barosu kendilerine yardımcı olmak için hazırdır." dedi.

'Bilgisayarınıza Değil, Avukatınıza Danışın'

'Bilgisayarınıza Değil, Avukatınıza Danışın'

'Bilgisayarınıza Değil, Avukatınıza Danışın'

'Bilgisayarınıza Değil, Avukatınıza Danışın'

CİHAN

http://www.aktifhaber.com/bilgisayariniza-degil-avukatiniza-danisin-1218025h.htm

[Bu yazı 986 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™