Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Av. Umut KILIÇ ' ın Duruşma Tutankları
14 Temmuz 2015

Hakimlik ve savcılık  mülakat sınavında söylediği sözler nedeni ile Cumhurbaşkanına ve sınav heyetine hakaret suçundan yargılanan Afyonkarahisar Barosuna mensup Av. Umut KILIÇ' ın duruşması Ankara 32. Asliye Ceza Mahkemesin de yapıldı. Av. Umut KILIÇ'ın savunmasını Afyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay ŞAHİN ile Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi Genel Sekreteri Av. Kaya YELEK, Av. Murat KOÇ yaptı. Yargılama sonucu verilen karar ile  meslektaşımız Av. Umut KILIÇ iki ayrı suçtan ceza aldı ve Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına karar verildi. Karara itiraz edilecek olup, konu tarafımızca takip edilerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurma yoluna kadar gidilecektir. 

Duruşma tutanağını görüntülemek için tıklayınız

[Bu yazı 993 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™