Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yargının Kurucu Unsuru Olan Avukatlara Meslek İtibarını Rencide Edici Davranışta Bulunan Hâkim Ve Savcılar İle İlgili Açıklama Ve Seminer Programı Değişikliği Hakkında Duyuru
8 Ocak 2015

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi faaliyeti olarak; Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray barolarına yönelik düzenlenen ve 10 Ocak 2015 tarihinde Kayseri'de gerçekleştirilecek olan "İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku" konulu meslek içi eğitim seminerinde eğitmen olarak adı duyurulan İstanbul 4. İş Mahkemesi Hâkimi Ali Yiğin, seminer programı belli olduktan sonra, mahkemesinde görülmekte olan bir davanın 17.12.2014 tarihli celsesinde; ekte bilginize sunulan tutanakta görüldüğü üzere avukat meslektaşlarımıza yönelik ve savunma makamını rencide edici bir ortam yarattığından, anılan seminerde kendisinin yerine Yrd. Doç. Dr. Engin Ünsal'ın eğitmen olarak görev alması uygun görülmüştür.

Meslektaşlarımıza, yargının kurucu unsurluğuyla bağdaşmayan muamelede bulunan hâkim ve savcıların, görevlerinden ayrıldıktan sonra baroya kayıt için müracaatta bulunmamalarını temenni ettiğimizi ve söz konusu davranışlarla ilgili her türlü müracaatı yapmaya, mevzuatın bize verdiği yetkileri kullanmaya kararlılıkla devam edeceğimizi saygı ile tüm yargı camiasının bilgilerine sunar; avukatlık mesleğine ve savunma makamının görevine saygı göstererek hukuk devletine katkıda bulunan tüm hâkim ve savcılara teşekkür ederiz.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı


Tutanak için tıklayınız
[Bu yazı 1695 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™