Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Cihaner 'hodri meydan' dedi, önerge verdi
6 Ocak 2015

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, 17 - 25 Aralık soruşturmalarının 'darbe' girişimi olduğu iddialarının araştırılması için önerge verdi.

TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinde, şu ifadelere yer verildi:

"17-25 Aralık 2014 tarihlerinde bazı işadamları, bakan ve bakan yakınlarına yönelik yolsuzluk soruşturmalarının yapıldığı ortaya çıkmıştır. Bu soruşturmaların bir darbe girişimi olduğu hükümet ve belli medya tarafından dile getirilmektedir. Bahsi geçen yolsuzluk soruşturmalarının hükümeti devirmeye yönelik darbe girişimi olup olmadığının araştırılması amacı ile Anayasa’nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 104 ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması hususunda gereğini arz ederiz."

HODRİ MEYDAN

Önerge dilekçesiyle birlikte bir de açıklama yapan Cihaner, "Hodri meydan! işte önergemiz! 17-25 Aralık Soruşturmasına 'DARBE' diyenlerden ve tüm yuttaşlardan destek bekliyoruz!" diye yazdı.

 

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/178617/Cihaner__hodri_meydan__dedi__onerge_verdi.html

[Bu yazı 1073 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™