Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Adliye önüne 17 siyah çelenk
17 Aralık 2014

Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı, Kütahya Milletvekili İdris Bal ve partililer, "17 Aralık operasyonunun" yıldönümünde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önüne 17 siyah çelenk bıraktı.

Adliye önüne 17 siyah çelenk

İdris Bal ve partililer adliyenin karşısındaki meydanda "Demokrasi Çadırı" kurarak adalet nöbeti başlatmak istedi. Ancak polis buna izin vermedi.
Adliyenin karşısındaki meydanda toplanan Bal ve partililer, 17 siyah çelenkle adliyeye yürüdü. Adliye önüne gelen grup, çelenkleri adliyenin C kapısı önündeki İstanbul Adalet Sarayı tabelasının altına bırakmak istedi.
Fakat polis, buna adliyeye girişi çıkışları engelleyeceği gerekçesiyle izin vermeyerek grubun önünde etten duvar ördü. Bunun üzerine bir süre bekleyen Bal ve partililer bulundukları yere, "17 Aralık Unutturulamaz" yazılı 17 siyah çelenk bıraktı. İdris Bal ve partililer adliye önünden ayrıldıktan sonra özel güvenlik görevlileri gelerek çelenkleri toplayıp götürdü. Öte yandan İdris Bal ve partililer adliyenin karşısındaki meydanda "Demokrasi Çadırı" kurarak adalet nöbeti başlatmak istedi. Ancak polis buna da izin vermedi. Grup çadırı açmaktan vazgeçti.

 

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/adliye-onune-17-siyah-celenk-h67479.html

[Bu yazı 911 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™