Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
GÜNEŞ GÜRSELER İTALYA'DA "SURİYELİLER SORUNU"NU ANLATTI.
17 Kasım 2014

 

Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Güneş Gürseler, 13 – 14 Kasım 2014 tarihinde Roma’da İtalya Cumhurbaşkanı himayesinde İtalyan Barolar Birliği’nin düzenlediği  “Göçmenler, Misafirperverlik ve İnsan Hakları:  Avrupalı Avukatların Sorumluluğu” konulu 4. Avrupa Avukatlar Konferansı’na katıldı.

               Konferansta; İtalya Yüksek Mahkemesi Başkanı, Avrupa Barolar Birliği Başkanı, İtalyan Sahil Güvenlik Komutanı, İtalya,  Fransa, Norveç, İspanya, Arnavutluk, Almanya, İrlanda, Avusturya barolar birlikleri başkanları ve temsilcileri ülkelerinin yaşadığı göç ve  göçmenler sorunu  ve bu sorun karşısında avukatların sosyal sorumluluğu üzerine bildiriler sundular.

               Konferansta “Suriyeli Sığınmacıların Türkiye’deki Durumu” başlıklı bildirisini sunan Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Güneş Gürseler, yaşanan sorunlar ve bunların giderilmesi için ülkemizde yapılanları, barolar ve Türkiye Barolar Birliği’nin çalışmalarını anlatarak, sığınmacıların yaşadıklarının  çok önemli bir insan hakları sorunu ve dramı olduğunu belirterek,  uluslararası işbirliği gereğini vurguladı.

[Bu yazı 867 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™