Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yargıtay'dan Cihaner'e 6. zorla getirme kararı
21 Eylül 2014
Sanıkları arasında Eski Cumhuriyet Savcısı ve Milletvekili İlhan Cihaner, Emekli Orgeneral Saldıray Berk ve 3 MİT mensubunun da bulunduğu Erzincan Davası'nı görüşen Yargıtay 11. Ceza Dairesi, duruşmalara katılmayan Cihaner hakkında 6. kez zorla getirme kararı verdi.

Yargıtay'dan Cihaner'e 6. zorla getirme kararı

 

 

 

Kamuoyunda Erzincan Davası olarak bilinen, sanıkları arasında eski Cumhuriyet Savcısı ve Milletvekili İlhan Cihaner, Emekli Orgeneral Saldıray Berk ve 3 MİT mensubunun da bulunduğu 11 sanığın terör örgütü üyeliği ve evrakta sahtecilik suçlarından yargılandığı davanın görülmesine Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nde devam edildi. Daire, duruşmalara katılmadığı için ifadesi alınamayan Milletvekili İlhan Cihaner için zorla getirme kararı çıkardı.

Doğu Eroğlu'nun haberine göre, Daha önce de Cihaner hakkında 5 kez zorla getirme kararı çıkaran Yargıtay 11. Dairesi'nin TBMM Başkanlığı'na gönderdiği müzekkereler geri çevrilmişti. Yargıtay'ın, Cihaner'in ifadesinin alınması yönündeki ısrarına karşın milletvekilinin avukatı Turgut Kazan, 25 Aralık soruşturmasına verilen takipsizlik kararını anımsatarak, "hukuksuz yollarla edinilmiş delillerle oluşturulmuş olan davada mahkemenin herhangi bir yargılama yapmaksızın sanıklar hakkında beraat kararı vermesi gerektiğini" savunuyor.

GİZLİ TANIĞIN KORUMASI KALDIRILDI

Mahkemenin ara kararında ayrıca iki gizli tanığın korumalarının kaldırılmasına hükmedildi. Gizli tanıkların koruma tedbirlerinin uzatılması yönündeki talepleri değerlendiren mahkeme, iki gizli tanığın talebini kabul ederken, dava dosyasında ifadeleri olmayan diğer iki gizli tanığın koruma tedbirlerini "ağır ve ciddi tehdit olmadığı" gerekçesiyle kaldırdı. Koruma tedbirleri kaldırılan tanıklardan birinin kimliği Erzincan’da açılmış bir başka davada açığa çıkmıştı.

http://ilerihaber.org/yargitaydan-cihanere-6-zorla-getirme-karari/2297/

[Bu yazı 1001 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™