Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yargıçlar Sendikası'ndan Soma'daki gözaltılara tepki
20 Mayıs 2014

Yargıçlar Sendikası bir açıklama yayınlayarak Soma'da ÇHD'li avukatların gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

(soL - Haber Portalı) Yargıçlar Sendikası bir açıklama yayınlayarak Soma'da ÇHD'li avukatların gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Açıklama şu şekilde:

Soma'da temel hak ve özgürlükleri hatırlatan avukatlar ve diğer demokratik eylem sahipleri tartaklanıp gözaltına alınırken, temel hak ve özgürlükleri kullanan vatandaşlar her türlü polisiye baskıya muhatap olurken, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenleri ile her türlü kutlamalar ve eylemler bile bu maden olayı gerekçe gösterilip sıkıyönetim ortamından da öte anlayışla yasaklanıp iptal edilirken ve ilçe giriş çıkışları da yine adeta yasaklanırken,

Hükümet ve çevresindekilerin ise sadece kendilerine sağlanan her türlü serbesti içinde istedikleri türdeki kutlama ve törenleri gerçekleştirmeleri ortamında bulunmaları biçimindeki yönetim eksenli ayrımcı faşizan tutumu, yine ilçenin sakallı ve cübbeli akınına uğratılarak insanları bu olayın kader diye iknasına her türlü ortam yaratılıp artık hangi hukuk uygulanıyor sorularının bile sorulmasına neden olanları kınıyor,

Demokratik hukuk devletinin gereklerinin takipçisi olunacağını bir kez daha tekrarlayarak, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.

YARGIÇLAR SENDİKASI

solhaber

[Bu yazı 906 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™