Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Ankara'da son durum: Kritik saat 15.00
3 Nisan 2014

Yavaş'a 500 oy daha!

CHP’nin ilçe seçim kurullarına yaptığı itirazlar bugün saat 15.00’da sonuçlanıyor.

CHP, dünden bu yana ilçe seçim kurullarınca sonuçlanan ve red kararı verilen itirazlarını Ankara İl Seçim Kurulu’na taşıyor.

İl Seçim Kurulu’ndan çıkacak sonuçlar da alınan kararlara göre YSK’ye götürülecek.

500 oy daha!

Son olarak Keçiören ilçesinde itiraz edijlen 28 sandıktan 10’undaki oylar yeniden sayıldı ve Mansur Yavaş’ın hanesine 500 civarında oy daha eklendi. Diğer sandıklar için ise sandık kurul tutanakların incelendi ve oy sayımına gerek olmadığına karar verildi. CHP Keçiören İlçe Başkanı Mehmet Küçüktepe, itirazlarının reddedildiği sandıklara ilişkin İl Seçim Kurulu’na başvuru yapacaklarını söyledi.

CHP’nin yaptığı itirazlarla dün 1408 oy Yavaş’ın hanesine yazılmıştı. Bugün kesinleşen kararla Yavaş’ın oyu 1900 civarında artmış oldu. CHP, bundan sonraki aşamada tüm sandıkların yeniden sayılmasını ya da seçimin iptal edilmesini isteyecek.

YSK önü OHAL

Öte yandan Ankara polisi Sıhhiye'deki YSK önünde olası bir protesto gösterisine önlemek için caddeyi ve caddeyi çıkan tüm yolları trafiğe kapattı. Birkaç yurttaşın dün polis barikatı önünde oturma eylemi yapması dikkat çekti. Yurttaşların Yenimahalle ve Çankaya İlçe Seçim kuralları önündeki nöbetleri ise azalsa da devam ediyor.

 

                                                                                     Fotoğraf: Necati SAVAŞ...

 

Cumhuriyet

[Bu yazı 939 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™