Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Barolara 'yolsuzluk' uyarısı
6 Ocak 2014

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balyoz ve Ergenekon davaları için “yeniden yargılama” girişimini “tuzak” ve “gündem değiştirme çabası” olarak niteledi.

Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin Balyoz ve Ergenekon davaları için “yeniden yargılama” girişimini “tuzak” ve “gündem değiştirme çabası” olarak niteledi. CHP’nin bu hafta özel yetkili mahkemelerin kaldırılması ve baktıkları davaların düşürülmesi yönünde TBMM’ye yasa teklifi getireceğini açıklayan CHP lideri, “Başbakan Erdoğan için samimiyet testi olacak. Bakalım gerçekten bu davalardan mı rahatsız yoksa yolsuzluk soruşturmasından mı rahatsız, göreceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na da “Doğru bir çaba içinde ama aynı çabayı yolsuzluk soruşturmasının sürdürülmesi için de göstermeli” çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’e şu açıklamaları yaptı: “Türkiye Barolar Birliği, Erdoğan’ın bu tuzağına düşmemelidir. Baroların, aynı çabanın aynı duyarlılığın yolsuzluklar konusunda da sürdürülmesini, gösterilmesini beklerim. Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yapılıyor. Hiç kimsenin bu yolsuzluk konusunda duyarsız kalma hakkı ve yetkisi yoktur. Barolar Birliği’nden de en sert tepkiyi bekleriz.”

Cumhuriyet

 

[Bu yazı 920 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™