Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
İzmir Barosu Başkanı Pekdaş Görevinden İstifa Etti
4 Aralık 2013

İzmir Barosu Başkanı Sema Pekdaş, CHP’den Konak Belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Konu hakkında konuşan Pekdaş, “Aday adayıyım. Görevimden istifa ettim, çünkü  Seçim Yasası bunu söylüyor. Kamu kurumu niteliğindeki meslek odalarında görev yapan insanlar, aday olmak için görevlerinden ayrılmak zorunda ama bakanların görevlerinin başında aday olmalarını mümkün kılan ortamda girilen yerel seçimde bizlerin sorunları farklıydı. Bu yarışı yerelin belirlediği, yerelin ihtiyaçlarının konuşulduğu, yerelin söz sahibi olduğu bir seçim olmaktan çıkaran hükümete karşı, benimki hükümetin hukuka aykırı uygulamalarına, adaletsizliğine karşı hukukun üstünlüğü mücadelesi çerçevesinde yapılmış bir adaylık başvurusudur.” dedi.

Adaylık ve projelerle gelmediğini ifade eden Pekdaş, “Ben bir şeyler vaat etmek, projelerimi hayata geçirmek için değil, birlikte üretmek, birlikte yönetmek, Konak’ta hukukun üstünlüğünü, adaleti ve vicdanı gerçekleştirmek için adayım. Yerel ihtiyaçları birlikte çözeceğiz, birlikte tespit edeceğiz. Biz şehri birlikte güzelleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Bu arada baro yönetimi, biraraya gelerek yeni bir başkan belirleyecek. Sema Pekdaş’ın yerine, başkan yardımcılığı görevinin yanısıra İzmir Büyükşehir davasında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun avukatlığını da üstlenen Ercan Demir’in geleceği öğrenildi.

[Bu yazı 966 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™