Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
"Bu resmen eşkıyalık"
19 Ekim 2013

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner , “Dilekçenin bile alınmadığı bir süreçten bahsediyoruz. Bu suçun delillerin mutlaka toplanması gerekirdi. Anlaşılıyor ki burada yargı da tavrını belli etti, topa girmek istemiyor. Polisin saldırganları koruyacak şekilde helikopterle, TOMA’larla onları güvenceye alması resmen eşkıyalık” diye konuştu.

ANKARA - CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, “Dilekçenin bile alınmadığı bir süreçten bahsediyoruz. Bu suçun delillerin mutlaka toplanması gerekirdi. Anlaşılıyor ki burada yargı da tavrını belli etti, topa girmek istemiyor. Polisin saldırganları koruyacak şekilde helikopterle, TOMA’larla onları güvenceye alması resmen eşkıyalık” diye konuştu.

CHP’Lİ CİHANER: “BU EŞKIYALIK”
ANKA haber ajansı'na konuşan Cihaner, “Burada biz dizi suç söz konusu. Üzerilerinde belediyeye ait olduğu görülen yelekli bir takım eli sopalı siviller, ODTÜ arazisine girip Mezunlar Derneği’nin çalışanlarını tehdit ederek ve hırpalayarak ağaçları sökmeye başladılar. Her şeyden önce bu eli sopalı sivillerin kim olduğunun ortaya çıkması lazım” dedi. Derneğe ait tesislere hukuksuz bir şekilde girildiğini belirten Cihaner, “Bunların hepsi ciddi suç. En önemlisi de henüz devam eden hukuki süreç var. Koruma Kurulu Kararı henüz kesinleşmemiş. Buna rağmen hukuka aykırı bir şekilde başkasının arazisine girip oradaki ağaçları tahrip etmek, telafisi olamayan bir suç” diye konuştu.

Bu hukuksuzluk karşısında yapılan suç duyurusunun da 10 Nisan Polis Karakolu tarafından önce kabul edilmediğini belirten Cihaner, bunun üzerine nöbetçi savcıyla görüştüklerini, “rica, minnet” üzerine savcının talimatıyla dilekçeyi karakola teslim edebildiklerini söyledi. Cihaner, “Bu arada da saldırı devam ediyordu. Gece yarısı 3.00-3.30 saatleri arasında dilekçeyi verebildik. Dilekçe alınana kadar Vişnelikteki ağaçların çoğu katledilmişti” dedi.

Cihaner, “Dilekçenin bile alınmadığı bir süreçten bahsediyoruz. Bu suçun delillerinin mutlaka toplanması gerekirdi. Anlaşılıyor ki burada yargı da tavrını belli etti, topa girmek istemiyor. Polisin saldırganları koruyacak şekilde helikopterle, TOMA’larla onları güvenceye alması resmen eşkıyalık” diye konuştu.(ANKA)


[Bu yazı 857 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™