Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Suriye kapanı
20 Mart 2012, Rıfat SERDAROĞLU
, Rıfat SERDAROĞLU

Birleşmiş Milletler Mülteciler Komisyonu’nun rakamlarına göre  Amerika’nın Irak’ı işgalinden bu yana, Suriye’de 110 binden fazla Iraklı mülteci yaşıyor. Suriye yıllardır bu zavallı insanları barındırıyor, yediriyor, bakıyor.  

Bu insanlar Amerikan işgali sonucu vatanlarını bırakıp Suriye’ye sığındılar.
Şimdi, aynı Amerika yanına İngiltere’yi de alarak, Türkiye’yi Suriye’de  bir “tampon bölge” kurmaya ve Suriye’yi işgal oyununun ortağı yapmaya çalışıyor.   Gerekçe ise; Suriye’deki Esad rejiminin zulmünden Suriyelileri korumak !...  Irak’ta 1,5 milyon insanı yerinden yurdundan eden Amerika, şimdi Suriye vatandaşlarını koruma görevini üstlenmiş!.. Kimi inandıracaksa…
Türkiye’yi  bu kapana sokmak için İngiltere, Türk devlet yetkililerine madalya vermekten, İngiliz gazetelerinde ve BBC yayınlarında Türkiye’nin Suriye topraklarına girmesi gerektiğine kadar her türlü baskıyı uyguluyor.
Amerika üst yönetimi ve CIA Başkanı Türkiye’de kamp kurdular. Utanmasalar Başbakanlıkta yatacaklar…
T.C Başbakanı, ABD İstihbarat Başkanı ile neden görüşür?  MİT Müsteşarı ile görüşmek niçin bu adama yetmez?  CIA Başkanı, Başbakan Erdoğan’dan hangi konuda siyasi karar beklemektedir?. MİT Müsteşarımızın şimdiye kadar herhangi bir ülkenin Başbakan’ı  ile görüşmüşlüğü var mıdır?
Başbakan Erdoğan’ın  siyaset arkadaşlarını dinlemediği, okumadığı, bürokrasiye ve gerçek uzmanlara danışmadığı,  kafasının dikine gitmeyi marifet saydığı  bugüne kadarki davranışlarından ve konuşmalarından anlaşılmaktadır.  
AKP’li bakanların, milletvekillerinin Başbakan Erdoğan’ı uyarmaları ve Suriye’nin bizim “iç meselemiz” olmadığını ve Suriye’ye “insanî yardım” dışında bulaşmamamız gerektiğini ona anlatmaları gerekmektedir.
Kimse unutmamalıdır ki, siyaset  insana “müteselsil sorumluluk” yükler. 
Hele ülkenin geleceği söz konusu olursa…
Başbakan Erdoğan’ın Türk Devleti’nin üniter yapısına, birliğine, bütünlüğüne verebileceği zararlar bu asil millet tarafından zaman içinde giderilebilir. 
Fakat Türkiye, emperyalist devletlerin oyununa gelir ve Suriye kapanına düşerse, bu korkunç yanlışı onarmak mümkün olmayabilir.
Başbakan Erdoğan’ı halk tabiriyle bugün “gazlayan” ABD- İngiltere-Suudi Arabistan-Katar gibi ülkelerin  Ortadoğu bataklığında tarih boyunca  adam sattıkları çok görülmüştür.  İlk dönemeçte Başbakan Erdoğan’ı da satacaklardır.
Suriye ile çatışmaya girmek;
*Cemaat ve PKK arasında sıkışmış olan AKP yönetimindeki Türkiye için felaket olacaktır.
*Afganistan da olduğu gibi, vatan evlatları bir hiç uğruna can vereceklerdir.
*Türkiye, ekonomik olarak çökecektir.
*Türkiye, hiç hak etmediği halde karşısında Rusya ve İran’ı bulacaktır.
*Türkiye bu belalarla uğraşırken, Barzani- PKK-çevre ülkelerin kışkırtması ve provokasyonlarıyla yaşanabilecek bir kalkışmada, bölünme riskiyle karşı karşıya kalacaktır.
*Bütünlüğü zedelenmiş, ekonomik olarak çökmüş bir Türkiye, bölgede gözü olanların iştahını kabartacak, işler iyice içinden çıkılmaz hale gelecektir.
Türkiye gibi büyük bir ülkeyi yönetmek için Başbakan Erdoğan’ın tarih ve insan faktörlerine çok dikkat etmesi gerekir.
Tarih, bünyesinde barındırdığı onlarca olayla Suriye kapanına düşmememizi adeta haykırıyor.
Türk insanının tamamına yakını da Suriye olayına, insanî yardım dışında karışmamamızı istiyor.
O halde bu ısrar, bu acele niye, ve kimler için ?...
 
(Yurt Gazetesi)
[Bu yazı 581 kez okundu]
authentic jordans cheap authentic jordans wholesale jordan shoes wholesale jordans authentic jordans wholesale jordans wholesale jordans cheap jordans online Cheap Jordans shoes wholesale jordan shoes cheap nba jerseys cheap nhl jerseys cheap nfl jerseys cheap jerseys china cheap nfl nike jerseys cheap mlb jerseys wholesale nfl jerseys cheap authentic nfl jerseys cheap authentic jerseys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys for sale cheap nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale cheap nike nfl jerseys cheap nike nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys from china wholesale nfl football jerseys cheap wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys free shipping wholesale nfl nike jerseys cheap nfl jerseys from china china wholesale nfl jerseys cheap nfl jerseys nike cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys authentic cheap nfl jerseys usa cheap nfl nike jerseys discount nfl nike jerseys nike nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys supply cheap jerseys from china cheap authentic nfl jerseys cheap jerseys free shipping cheap nfl jerseys china cheap jerseys online cheap nba basketball jerseys cheap nba jerseys free shipping cheap nfl jerseys cheap nike jerseys china cheap nike nfl jerseys free shipping cheap nike nfl jerseys wholesale cheap nhl jerseys from china cheap replica jerseys wholesale cheap jerseys china wholesale jerseys supply wholesale jerseys wholesale mlb jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nike jerseys cheap soccer jerseys wholesale baseball jerseys wholesale cheap jerseys wholesale nfl jerseys china wholesale nfl jerseys free shipping wholesale nfl nike jerseys wholesale nike nfl jerseys cheap nfl jerseys nike cheap nike nfl jerseys china cheap china jerseys cheap nba jerseys from china nfl jerseys cheap cheap nfl jerseys online cheap jerseys china cheap wholesale authentic jerseys cheap nfl jerseys authentic cheap mlb jerseys china cheap jerseys nba jerseys cheap cheap jerseys online free shipping cheap nfl authentic jerseys cheap nfl jerseys wholesale cheap authentic jerseys cheap nike nfl jerseys cheap nba jerseys cheap replica nfl jerseys nhl jerseys cheap cheap jerseys wholesale cheap jerseys china free shipping cheap wholesale nfl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys free shipping cheap mlb jerseys cheap nike jerseys cheap jerseys from china free shipping cheap authentic jerseys from china cheap retro nba jerseys cheap jerseys china wholesale cheap authentic jerseys free shipping cheap nba authentic jerseys cheap jerseys nfl nfl cheap jerseys cheap mlb jerseys from china cheap custom jerseys
BU SİTENİN ÖNCELİKLİ AMACI Ülkede evrensel, çağdaş ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayışını egemen kılmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKESİ ortak aklı üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletişim, paylaşım ve tartışma ortamında BULUŞTURMAKTIR.
Yeni Yaklaşımlar, ortak çalışma ürünüdür. Sitede yer alan yazılardan yazarı sorumludur. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
Websitesi ile lgili sorularınız için buraya tıklayın. Diğer konularla ilgili sorularınız için iletişim sayfasından ilgili kişi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklaşımlar © 2015 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™