Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
BİR AVUKATIN CAN DÜNDAR'A AÇIK MEKTUBU
21 Mart 2016
ÇANAKKALE ZAFERİ'Nİ GÖRMEZDEN GELEN CUMHURİYET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ CAN DÜNDAR'A AÇIK MEKTUP!

Genel yayın yönetmenliğini yaptığınız 18 Mart 2016 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetinde ve birinci sayfasında Çanakkale Zaferi'ne ilişkin tek bir açıklama bulunmadığını üzülerek gördüm..

Siz cezaevinden tahliye olmadan tam 4 gün önce, Önce İnsanım Diyen Avukatlar Platformu'ndaki 20 arkadaşımızla birlikte Ankara'dan Silivri Cezaevi'ne ziyaretinize gelmiş, bir kısım arkadaşımızla birlikte sizinle uzun uzun sohbet etmiş, sonrasında da özgürlüğünüze kavuşmanız için Umut Nöbeti'ne katılmıştık. Öncelikle belirtmem gerekir ki; yarın size ya da bir başkasına aynı hukuksuzluk tekrar uygulanırsa, siyasi görüşüne bakmaksızın, hukuksuzluğa maruz bırakılan herkese aynı desteği vereceğimizin bilinmesini isterim.

18 Mart 2016 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi'nin Çanakkale Zaferi'ni görmezden gelmesi nedeniyle size şu hatırlatmaları yapma ihtiyacı hissettim:

1- Genel yayın yönetmenliğini yaptığınız Cumhuriyet Gazetesi'nin isim babası Mustafa Kemal Atatürk'tür.

2- Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti olmasa idi, mevcut Cumhurbaşkanı sizi yargıya şikayet edip tutuklatmakla ve akabinde sizin tabirinizle "yalnızlaştırma işkencesine" maruz bırakmakla kalmaz, üzülerek söylüyorum Taksim Meydanı'nın göbeğinde sizi idam sehpasına çıkarır, tekmeyi de kendisi vururdu!

3- Siz Çanakkale Zaferi'ni yalnızca manşetlere taşıyan değil, Çanakkale Zaferi için özel ekler çıkartan Cumhuriyet Gazetesi'nin genel yayın yönetmenisiniz Sayın Dündar!

4- Lütfen uğradığınız haksızlık nedeniyle size verilen desteğin siyasi duruşunuzla ilgili olduğu yanılgısına düşmeyin.. Türk Halkı haksızlığa uğrayanın yanında, adaletsizliğin karşısındadır. Cumhuriyet'in değerleriyle, Atatürk ilkeleriyle bir sorununuz var ve iç dünyanızda bu sorunu çözemiyor iseniz, lütfen Ata'mızın isim babası olduğu Cumhuriyet Gazetesi'ndeki tüm görevlerinizden bugün itibariyle istifa edin!

Saygılarımla..

VEYSEL KIRICI

NOT: Bu mektup e-mail ve posta yoluyla Can Dündar'a gönderilmiştir.

 

 

[Bu yazı 991 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™