Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
1 milyon davaya mahkemesiz son
7 Ocak 2016

Adalet Bakanlığı'na bağlı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, Arabuluculuk Daire Başkanlığı'nın da desteğiyle hazırlanan tasarıya göre, 2 bin 500 TL'nin altındaki borçlarla ilgili icra takibi başlatılmayacak. Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, "İş davalarının tümünde önce arabulucuya gidiş zorunlu oluyor. Yine 10 bin TL'ye kadar olan ticari davalar da arabulucuya gidecek. Bu yasal düzenlemeyle birlikte 1 milyon dava dosyası mahkemesiz çözülecek" diye konuştu. Sorunun çözümü için girişimlerde bulunan avukat Cevat Kazma, düzenlemeyle icra dairelerindeki dosyaların yüzde 60 azalacağını belirtti.

1 milyon davaya mahkemesiz son

 

 

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/01/07/1-milyon-davaya-mahkemesiz-son

[Bu yazı 904 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™