Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Avukat Gündoğdu: Tutuklanan Dündar Değil, Kamuoyunun Haber Alma Özgürlüğüdür
27 Kasım 2015

Antalya Demokratik Hukuk ve Evrensel İnsani Değerler Platformu Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösterdi.

Antalya Demokratik Hukuk ve Evrensel İnsani Değerler Platformu Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösterdi. Gündoğdu; 'Burada tutuklanan Dündar ile Gül olmamıştır, tutuklanan basın özgürlüğüdür. Tutuklanan halkın doğru haber özgürlüğüdür. Ülkemizde hiç bir bir dönemde hukuk böylesi dip yapmamıştı." dedi.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün kamuoyunu aydınlatmaya yönelik yaptığı haberden ötürü casusluk ve teröre destekten tutuklamasının siyasi olduğunun açık bir şekilde görüldüğünü belirten
Gündoğdu, şunları söyledi; "Daha önce Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Bugün gazetesi köşe yazarı ve eski savcı Gültekin Avcı, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Nokta Dergisi'nden Murat Çapan ve Cevheri Güven tutuklanmasında sonra bugünde 2 aydın gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül toplumu aydınlatma adına yaptığı haberden tutuklanması ancak üçüncü dünya ülkelerinde olabilecek bir durumdur. Kararın siyasi olduğu her haliyle sırıtıyor. Haber yapmanın ilk defa casusluk olarak görüldüğü bir duruma şahit oluyoruz. Ülkemiz geldiği nokta üzüntü verici. Hukukun dip yaptığı bir dönemi yaşıyoruz. Birilerinin dillerine pelesenk ettiği 'ileri demokrasi' bu olsa gerek."


http://www.haberler.com/avukat-gundogdu-tutuklanan-dundar-degil-kamuoyunun-7914832-haberi/

 

[Bu yazı 832 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™