Recep: Düşünüyorum o halde varım Tayyip: Düşünüyorum o halde vahim

~ 27.12.2014, Yılmaz ÖZDİL ~

Recep “terör örgütüyle masaya oturmadık, asla oturmayacağız, bunlarla görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir” dedi. Tayyip “tabii görüşülüyor” dedi.

*

Recep “benim milletimin dili tektir, o resmi dil Türkçedir” dedi. Tayyip “ben ne tek dil dedim, ne tek din dedim, hiçbir yerde böyle bir ifadem yok” dedi.

*

Recep “Nato’nun Libya’da ne işi var, böyle saçmalık olur mu” dedi. Tayyip “Nato, Libya’nın Libyalılara ait olduğunu tespit ve tescil için oraya gitmelidir” dedi.

*

Recep “Patriot talebimiz olmadı, iddialar asılsız, sağır duymaz uydurur cinsinden bir haber” dedi. Tayyip “patriotlar Adana, Antep, Maraş’a yerleştirilecek” dedi.

*

Recep “Kürecik’teki radarın komutası kesinlikle bize verilmelidir, aksi takdirde böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil” dedi. Tayyip “buranın komuta sisteminin tamamiyle Nato’da olması gerektiğini söyledik” dedi.

*

Recep “biz genişletilmiş Ortadoğu projesinin eşbaşkanlarından biriyiz, Amerika’nın düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi içinde Diyarbakır yıldız olabilir” dedi. Tayyip “ellerine bir kağıt almışlar, Amerika’nın projesidir diyorlar, bunu ispat edemezlerse alçaktırlar, namussuzdurlar” dedi.

*

Recep “kardeşim Esad” dedi.
Tayyip “katil Esed” dedi.

*

Recep “parası olan bastıracak parayı askerlikten kurtulacak, parası olmayan askerlik yapacak, ben şahsen böyle bir sorumluluğun altına girmem, referandum yaparım” dedi. Tayyip “bedelli askerlik benim için acil bir konu, gönlümden geçen bi şey var, açıklamayı ben yapacağım” dedi.

*

Recep “Topçu kışlasını yeniden yapacağız, bu tabii kışla olmayacak, AVM olarak hizmet görecek” dedi. Tayyip “tutturmuşlar AVM de AVM… Burada bir AVM projesi yok, buraya zaten AVM yapamazsınız” dedi.

*

Recep “buradan Batı’ya sesleniyorum, şu anda Kobani düştü düşüyor” dedi. Tayyip “tutturmuşlar Kobani… Kobani’yle Türkiye’nin ne alakası var” dedi.

*

Recep “ülkemizi bölecek konular üzerinde adım atmayız, anadilde eğitimin önünü açarsanız, resmi dili zedelersiniz, güzelim ülkemize yazık edersiniz” dedi. Tayyip “farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünü açıyoruz, özel kurs imkanı getirmiştik, seçmeli ders olarak öğretilmesinin önünü açmıştık, şimdi de özel okullarda mümkün hale getiriyoruz” dedi.

*

Recep “ben Gürcüyüm, ailemiz Batum’dan Rize’ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir” dedi. Tayyip “ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol, benim için Gürcü diyenler oldu, ben Türk’üm” dedi.

*

Recep “devlet tektir, bu ifadelerim sebebiyle bana milliyetçi diyenler varsa, evet, milliyetçiyim” dedi. Tayyip “her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” dedi.

*

Recep “üçüncü köprü cinayettir, böyle bir teşebbüs İstanbul için ölümcül sonuçlar doğurur” dedi. Tayyip “hani o cumhuriyet mitinglerinde cumhuriyetçiyiz diye yürüyenler var ya, işte üçüncü köprüye hep onlar karşı çıktı” dedi.

*

Recep “muhterem hocaefendi” dedi.
Tayyip “sülük” dedi.

*

Recep “içki içen alkoliktir” dedi. Tayyip “içki içenler bize oy veriyorsa, alkolikler arasına girmemiş oluyor” dedi.

*

Recep “cehape genel başkanı konuşuyor, çocukluğunda ilk kez Van denizinde vapura bindiğini söylüyor, Van gölü ne zaman deniz oldu yauv, kılavuzun doğru olmayınca gölü de işte böyle deniz zannedersin” dedi. Tayyip “Van, denizi olan bir kentimizdir, varsın haritalarda göl diye geçsin, biz Van denizi diyoruz” dedi.

*

Recep “Türkçe ile felsefe yapılamaz diyorlar, ırkçılıktır, ırkçılık kokan açıklamalardır” dedi. Tayyip “Türkçe’yle felsefe yapamazsınız” dedi.

*

Recep “yalan söyleyenden başbakan olmaz” dedi. Tayyip henüz cevap vermedi.

Yılmaz ÖZDİL | Tüm Yazıları
Hits: 946