Hakimle avukatın makas davası

~ 10.07.2014, Yeni Yaklaşımlar ~

Avukat ve hakim arasında makas tartışması yargıya taşındı! 2 yıla kadar avukatın hapsi istemiyle dava açıldı.

İstanbul Anadolu Adliyesinde gireceği duruşma için delil olarak kullanacağı gazete haberini kesmek için mahkeme kalemine girerek izinsiz makas kullanan avukat Nesrin Karagöz, kalemde bulunan hakimce özel işlerin kalem dışında yapılması konusunda uyarıldı.

Aralarında yaşanan gerginlik sözlü tartışmaya dönüşünce Hakime A.K. kendisine “terbiyesizleşme” dediği idddia edilen Av.N.K.’ı şikayet etti. Avukat hakkında "görevliye hakaret” suçlamasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda Av. N.K. ‘ın İstanbul Anadolu Adliyesinde görülen bir duruşması için sıra bekliyordu. Mahkemeye emsal olarak sunacağı gazete haberin, kesmek için mahkeme kalemine girdi. Masanın üzerinde bulunan makas ile gazete haberini kesmeye başladı. O sırada kalemde bulunan mahkeme hakimini izinsiz makas kullanımına bozuldu.

Hakime A.K. kalemle ilgisi bulunmayan işleri kalemde yapılmaması için uyarıda bulundu.

Av.N.K., hakime “Neden terbiyesizleşiyorsunuz” şeklinde cevap verdiği iddia edildi. Aralarında yaşanan gerginlik sözlü tartışmaya dönüşünce Hakime A.K.  Avukat N.K.’i şikayet etti. Dosya Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne gitti.

Buradan avukat için soruşturma izni çıktı. Savcılıkça yapılan soruşturma sonucunda Avukat N.K. hakkında” görevliye hakaret” suçlamasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
http://www.son.tv/haber-269798

Hits: 1007