MUHALEFETİ KÖKTEN SUSTURMA ve BİTİRME PLANI

~ 27.01.2013, Av. Ali Musa SARIÇİMEN ~
Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı Meclis Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. 

Tasarıya göre gerçek ve tüzel kişiler veya örgütler herhangi bir yargı kararı olmaksızın sadece MİT, polis veya “müttefik büyük devletlerin” örneğin CIA gibi diğer istihbarat birimlerinin verilerine dayanılarak Hükümetin belirlediği “Değerlendirme Komisyonu” kararıyla ‘terörün finansmanını’ sağlamakla suçlanabilecek, malvarlıkları “dondurulabilecek” veya el konulabilecek. Yargı denetiminden muaf tutulan bu kararların alınmasında “teröre yardım şüphesi” yalnız başına yeterli olacak. 
Böylece CIA, MİT veya Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre “terörist” damgası yiyen veya “teröre finansman” sağladığından “şüphelenilen” gerçek veya tüzel kişilerin malvarlıklarının tamamına “derhal” el konulabilecek veya malvarlıkları “dondurulabilecek”… 

Bu bağlamda olmak üzere, bugüne değin Hükümete karşı muhalif bir çizgide yer almış ve bu nedenle sürekli olarak “terör örgütü” destekçisi oldukları “resmen” ilan edilmiş olan birçok kişinin, kuruluşun, akademisyenin, gazetecinin, aydının, avukatın hakeza TV, gazete, dernek, vakıf, sendikanın malvarlıklarına el konulabilecek. Böylece muhalefet “ekonomik” olarak çökertilecek ve susturulacak. “Terörizmle mücadele” adı altında “tezgâhlanan” bu kanun tasarısının biricik amacı ve hedefi bu olacak. 

İlk elden muhalif bütün TV ve gazeteler susturulacak. 

Halkımıza hayırlı ve uğurlu ve de geçmiş olsun…
 
Av.Ali Musa SARIÇİMEN
Av. Ali Musa SARIÇİMEN | Tüm Yazıları
Hits: 1374