Meşveret

~ 04.09.2012, Rıfat SERDAROĞLU ~

Meşveret, yapılacak işler hususunda ehil “Usta” olan kişilere danışmak, onlardan görüş almaktır. Ben de meşverete inanlardanım.
Kafam bir işe basmadı mı, o işin ustasını arar bulur sorar, öğrenirim.
Son günlerde siyaset ve Türkiye konusunda epeyce soru birikti. Bu konularda tanıdığım tek usta var; Recep Tayyip Erdoğan.
Kendisini tek geçerim, her şeyi bilir, ayaklı ansiklopedi gibidir mübarek adam.

İzninizle, “Usta” ile meşveret yapıp, kafamızı rahatlatalım;

1)
Usta; Siz bir “Şerefsiz” arıyordunuz, hani sizin PKK ile görüşme emrinizi vererek, dolaylı olarak PKK ile görüştüğünüzü söyleyen şerefsiz.
Bulabildiniz mi o şerefsizi !...
Geçen hafta, Kanaltürk Televizyonu’nda karşınızda “uslu çocuklar”  gibi oturan elemanlarınıza; “PKK ile de, İmralı ile de görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan bana söylesin” dediniz…
Usta, inan kafam daha da karıştı. Kim bu şerefsiz yahu. Bul şunu, açıkla Türk Milletine, utancından sokağa çıkamasın şerefsiz…

2)Usta;  Eşbaşkanlık görevini paylaştığınız Obama’nın memleketinde, Apaçiler ayaklansalar ve ellerine silah alıp, Obama’nın askerini-polisini- insanını çoluk çocuk demeden öldürseler, yaksalar- yıksalar; Dünyanın her yerine “demokrasi” götüren biraderiniz Obama, bu katil Apaçilerle Oslo’da defalarca oturup konuşur muydu?
Apaçiler, Obama’nın askerini-polisini-kaymakamını kaçırıp, aynı ülkede bir yıldan fazla esir olarak tutsalar, Obama o koltukta bir dakika olsun oturabilir miydi?

3)Usta; Partiyi beraberce kurduğunuz, Başbakan Yardımcısı yaptığınız Abdüllatif Şener sizin için çok ağır suçlamalarda bulundu. Eski yardımcınızı televizyonda dinledim, inanamadım. Ertesi gün gazetelerde okudum, çok korktum.

Bu adam aklını peynir-ekmekle mi yemişti !...
Tüm İslam aleminin önderi- BOP Eşbaşkanı - Obama’nın - Barzani’nin -
Halid Meşal’ın - Gülbettin Hikmetyar’ın - Yasin El Kadı’nın - toprağı bol olsun
Sami Ofer’in - Telekom’dan Hariri Ailesinin - Astaldi, Eni’den Berlusconi’nin kankası olan bir dünya devine kim, hangi cüretle böyle konuşabilirdi ki?
İşte dedim, şimdi “Usta” televizyona çıkacak ve bu densizi cümle aleme rezil edecek.
O da ne, televizyonda tek kelime etmediniz. Elemanlar da sormadı. Anladım ki, yardımcınızın neler söylediğini sizden sakladılar. Bilseniz hiç suskun kalır mıydınız?  Ben özet olarak onun dediklerini yazayım, siz de ağzının payını verin, tamam mı Usta !...

“Erdoğan Despottur” , “Erdoğan Devlet Adamı Değildir ve Yalancıdır” , “Erdoğan Müslüman Kanı Akıtmıştır” , “Erdoğan Katillerle Görüşüyor” , “Erdoğan’ın İsrail’le Anlaşması Var”  !...
Usta; “Sükût İkrardan Gelir” sözünü sizden defalarca duydum. Lütfen bu suçlamalara karşı sessiz kalıp, bizleri delikanlılık alemine madara etmeyin. Konuşun ve rahatlayın…

4) Usta; Amiral gemisinin kaptanı “Yiğit Oğlan” tek başına Hakkâri-Şemdinli’ye gitti. Karanfilini de, masanın üstüne koyarak eşsiz bir cesaret örneği gösterdi. AKP’nin yeniden yapılanması operasyonunda, Kurtulan Numan ve soyunu sevdiğim Soylu Süleyman ile Enis oğlanı da düşünmenizi istirham ederim. Gözünüz arkada kalmamış olur.
Haydi usta, benimle meşverete devam et, daha sizden öğreneceğimiz çok şeyler var…

Not: PKK, Beytüşşebab’ta “Askeri Birlik”e saldırarak kimi kaynaklara göre 9, kimi kaynaklara göre 19 askerimizi şehit etti. Bir o kadar askerimizi de yaraladı.
2 polisimizi de öldürdüler.

Türkiyeli Gürcü Usta; Davutoğlunu, ağabeyi Barzani’nin yanına gönder, onu bir daha kucaklasın, öpsün. Siz de, Enis oğlanı “Akil Adamlar” denen PKK destekçilerinin başına geçirin, hepsine madalya verip, onları da öpün.
Öpün ki, rahat-rahat çalışsınlar…

(Yurt Gazetesi)

Rıfat SERDAROĞLU | Tüm Yazıları
Hits: 914