Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu!

~ 28.01.2016, Yeni Yaklaşımlar ~

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözleri üzerine AK Partili başkan suç duyurusunda bulundu.

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu!
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli teşkilatı adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı söylediği sözler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.


Filiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda ve TBMM'deki grup toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı rencide eden sözleri dolayısıyla Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun siyasetten tek anladığı şeyin "pusu ve hakaret siyaseti" olduğunu savunan Filiz, şöyle konuştu:
"Kılıçdaroğlu parti içi muhalefet hiziplerini bir arada tutmak için Cumhurbaşkanımızın ayağına tutunmuş, kurtulmaya çalışıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de cumhurbaşkanına yapılan hakaretler suç teşkil etmektedir. Bu ülkede halkın oyuyla seçilerek Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kullanmış olduğu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı ifadelerinin karşılığında suç duyurusunda bulunduk."

Kaynak : AA
Hits: 513